Այսօր լրացավ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցած ոճրագործության 21-րդ տարելիցը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, խորհրդարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ ու լրագրողներ ծաղիկներ են խոնարհել ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ, ՀՀ ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակին նվիրված հուշակոթողին, հարգել նրանց հիշատակը:

Today, was the 21st anniversary of the crime committed in the National Assembly on October 27, 1999.
The RA NA Vice President Lena Nazaryan, the RA NA deputies, the representatives of the parliamentary staff and the journalists laid flowers at the monument dedicated to the memory of the state and political figures the RA National Hero Karen Demirchyan, the RA National Hero Vazgen Sargsyan, Yuri Bakhshyan, Ruben Miroyan, Mikayel Kotanyan, Armenak Armenakyan, Henrik Abrahamyan and Leonard Petrosyan, who fell victims of crime and honoured their memory.